Magdalena Kostka

LEKARZ MEDYCYNY RODZINNEJ - MAGDALENA JOANNA KOSTKA

Jestem lekarzem rodzinnym i pracuje w przychodni. Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i od blisko 14 lat specjalizuje się i nieustannie kształcę w dziedzinie podstawowej opieki zdrowotnej. Bogate doświadczenie i praktykę w leczeniu pacjentów zdobyłam w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Codzienne niesienie pomocy jest moją pracą i zarazem pasją. Kontakt z pacjentami i dbanie o ich zdrowie daje mi ogromną satysfakcję. Szeroka wiedza i doświadczenie w zakresie wielu specjalizacji medycznych pozwala mi leczyć szybko i skutecznie. Szczególnie istotna jest dla mnie dbałość o właściwy dobór metod leczenia, aby zapewnić pacjentom szybki powrót do zdrowia.

Prywatnie, jestem matką nastoletniego Dylana. Wolny czas najchętniej poświęcam czytaniu książek i treningom siłowym, które są moim ulubionym hobby.

 

Doświadczenie zawodowe i praca w Anglii

W Wielkiej Brytanii odbyłam dwuletni staż w Szpitalu Uniwersyteckim w Coventry w West Midlands oraz specjalizację w Królewskim Kolegium Lekarskim. Zakres szkoleń, jakie ukończyłam w trakcie mojej wieloletniej specjalizacji w Wielkiej Brytanii:

  • medycyna rodzinna i medycyna ogólna
  • pediatria, psychiatria, otolaryngologia, dermatologia, szkolenie w poradni dla osób chorujących na cukrzycę
  • onkologia, medycyna paliatywna, endokrynologia, kardiologia, pulmonologia, ortopedia
  • ginekologia i położnictwo, szkolenia w poradniach urologicznej, genetycznej, zdrowia seksualnego i planowania rodziny

W ostatnich latach pracowałam w The Dove Medical Practice i Sutton Park Surgery w Birmingham, które miały pod swoja opieką 12 tys. pacjentów. Do moim stałych obowiązków należały: rutynowa oraz interwencyjna opieka nad pacjentami, codziennie wizyty domowe, konsultacje telefoniczne, spotkania interdyscyplinarne z pacjentami i lekarzami innych specjalizacji oraz organizacja spotkań edukacyjnych dla współpracowników i studentów. Poznałam również pracę w kilku systemach komputerowych przeznaczonych do obsługi POZ.