Sculptra (Galderma) to biostymulator (kwas L-polimlekowy) do wstrzykiwania, który stopniowo powoduje neogenezę kolagenu poprzez kontrolowaną odpowiedz zapalną, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i zwiększa swoją objętość. Zatwierdzony przez FDA do stosowania w medycynie estetycznej w 2009 roku. Efekty utrzymują się do 25mcy od ostatniego zabiegu. Stosuje się 2-3 sesje zabiegowe w odstępie co 2mce. Zabieg podtrzymujący co 2 lata. 

 

 

Nucleofill Soft Plus, Juvenus (medium, strong)  to biostymulator do głębokiej odnowy i bioregeneracji skóry o trójkierunkowym mechanizmie działania. To jest żel na bazie polimeryzowanych polinukleotydów (PDRN) pochodzenia naturalnego, który wiąże cząsteczki wody i służy jako wymiatacz wolnych rodników. Preparat ma działanie nawilżające. antyoksydacyjne, pobudza wzrost fibroblastów i działa liftingująco na skórę. Zalecane są 3 zabiegi (w odstępie 2-4ry tygodnie)

 

Nucleofil Soft Plus wskazania:

  •  wiotkość skóry, drobne  zmarszczki, w tym tzw: "kurze łapki", leczenie małych blizn.

Juvenus medium/strong wskazania:

  •  zmarszczki wokół ust, na policzkach, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki średnio-głębokie (szyja, dekolt) i grzbietowa powierzchnia dłoni,

Przeciwskazania:

  •  aktywny stan zapalny, zakażenie lub gorączka. 
  •  pacjenci zażywający leki przeciwzakrzepowe, w porozumieniu z lekarzem prowadzącym powinni odstawić leczenie na 14 dni przed     zabiegiem.      
  •  choroby układu krążenia, padaczka, cukrzyca, aktywne zakażenie wirusem opryszczki,  przebyte lub obecnie utrzymujące się choroby   autoimmunologiczne,   ciężkie    alergie, znana nadwrażliwość na składniki preparatu,
  •  ciąża, karmienie piersią.